Seksi dhe shoqėria

Shko poshtė

Seksi dhe shoqėria

Mesazh  Admin prej Thu Jul 24, 2008 5:47 pm

Duhet thėnė se jo tė gjitha paraqitjet erotike janė tė species njerėzore e tė rrjedhura nga qytetėrimi. Kėshtu ėshtė kėnga qė e pėrdorin disa kafshė e shpendė nė periudhėn e dashurisė, arti i ngjyrave, puplave ose peliēes, apo dhe kėrcimit; nga kafshėt kaluan nė shoqėrinė njerėzore duke iu nėnshtruar pėrsosmėrisė e fantazisė e duke u kthyer nga mjet erotik eksitimi nė art. Kjo duket qartė nė karakterin e kėrcimeve popullore nė mjaft zona nė Arabi, Siberi, Libi, Spanjė, Australi, etj. etj. Nga vallet popullore qė tė kujtojnė raporte erotike e seksuale, si parapėrgatitje e raportit seksual tek kafshėt e popujt e egėr kaluan nėpėr shekuj dhe u punuan nė kėrcimet moderne, nga minueti tek maxurka, polka e deri tek tango, vallėzime qė kėrcehen tė shtėrnguar (vetė fjala tango vjen nga latinishtja tangere qė do tė thotė me prekė).

Kėshtu pėr shumė kohė ballot janė pėrdorur si vend ku vajzat shkonin pėr t'u njohur me burrat e tyre tė ardhshėm. Seksualiteti i vallėzimit shprehet edhe nė mėnyrėn se si ėshtė formuar kopja e kėrcyesve; njė burrė e njė grua, qė zgjidhen sipas simpatisė. Vallėzimi mes dy burrave apo dy grave jep pėrshtypje tė keqe, si gjė kundėr Natyrės (bėhet homoseksual). Vallėzimi ruan shprehje erotike seksuale si vazhdimėsi e prejardhjes. Kurse sot kemi arritur tė shohim nė skenė balerina me kėmbė jashtė... Nuk duhet tė ēuditemi se njeriu i nėnshtrohet disa ligjeve atavike, si seksualiteti i vallzimit qė ėshtė atavik dhe duhet respektuar. Njeriu e ka shumėfishuar fuqinė eksituese duke e shoqėruar vallzimin me muzikė e me kostume duke e bėrė njė art estetikisht tė bukur.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 42
Join date : 24/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://erotika.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi