Devijimet seksuale

Shko poshtė

Devijimet seksuale

Mesazh  Admin prej Tue Jul 29, 2008 6:48 pm

Devijimet moderne morale dhe shoqėrore, tregojnė se faktorėve tė devijimit dhe degradimit shpirtėror aspak nuk i kushtuan kujdes. Njerėzimi gaboi shumė kur braktisi qė t′i njohė faktorėt e fatit dhe mirėqenjes sė pėrgjithshme njerėzore. Historia nuk njeh asnjė popull, jeta e tė cilit nė tėrėsi vazhdoi me proēese destruktive. Ashtu ėshtė sot edhe me Perėndimin[82]. Pranė dobėsimit moral, ende ekzistojnė edhe kualitete tė mira; ekziston njė numėr i madh qė praktikojnė disa principe, siē janė; respekti, sjellja tėrheqėse dhe sinqeriteti. Por kėto virtyte nuk mund t′i kompenzojnė mėkatet dhe dobėsitė dominuese.

Virtyteve tė atilla mund t′iu afrohemi nga disa aspekte tė ndryshme. Sot, nė kėto kohė bashkėkohore, virtytet morale plotėsiht janė tė ndara nga feja, ashtu qė ato e humbėn vlerėn dhe karakteristikėn e tyre shpirtėrore. Dashuria ndaj interesit personal, njeriun bashkėkohor e nxit qė nė pėrpikmėri t′a kryejė detyrėn e tij. Virtytet morale njerėzit i vėrejnė nga kėndi i interesit material, pėr ta, ato janė mjete tė pėrparimit nė punė. Nėse ato virtyte nuk arritin tė realizojnė dobi materiale, atėherė ato tek njerėzit e atillė nuk kanė kurrėfarė vlere. Kėshtu pra, vlerat morale tek kėta, zakonisht pėrdoren pėr interes material.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 42
Join date : 24/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://erotika.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi