Bashkimi seksual i nderprere

Shko poshtė

Bashkimi seksual i nderprere

Mesazh  Admin prej Tue Jul 29, 2008 7:06 pm

Bashkimi seksual i ndeprere njihet si nje nder metodat kontraceptive natyrore meqenese
nuk parashikon perdorim substancash ose mbrojtesish, por bazohet ne nje veprim te
mashkullit. Per te perdorur me efektshmeri bashkimin seksual te nderprere, mashkulli
duhet te mesohet te njohe momentin e nevojshem per te hequr penisin nga vagjina,
menjehere para derdhjes se fares. Nese raporti do te perseritet, eshte e nevojshme
qe burri te urinoje e te laje organet gjinore para se te rifilloje raportin.
Kjo metode konsiderohet pak e sigurt, meqenese nder 100 ēifte qe e perdorin per nje
vit mund te kemi 19 shtatezani.
Shume faktore bejne qe kjo metode te jete pak e sigurt: spermatozoidet mun te jene
te pranishem ne lengun e nxjerre para hedhjes se fares; jo gjithmone mashkulli e
ndjen kur duhet momentin qe i paraprin kenaqesise maksimale dhe derdhjes se fares.
DOBITE
Perdorim i menjehershem, nuk kushton, non sjell rreziqe per shendetin fizik.
TE METAT
Pak efektshmeri ne parandalimin e shtatezanise. Nuk mbron nga semundjet ngjitese
seksuale.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 42
Join date : 24/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://erotika.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi