Pozicionet e marredhenieve seksuale

Shko poshtė

Pozicionet e marredhenieve seksuale

Mesazh  Admin prej Thu Jul 24, 2008 5:53 pm

Figurat e marrėdhėnieve seksuale nė botėn zoologjike i kalojnė 45 pozicionet sipas "Figurae Veneris" tė Forgert, sipas Aratinit ato janė 36, ndėrsa arrijnė nė qindra ato qė pėrmbajnė librat antike indiane. Tė gjitha pozicionet mė tė ēuditshme, tė gjitha format plastike qė fantazia mė e pakufi mund tė mendojė nė krijimin e kontakteve seuksuale, ne normalisht i gjejmė tek kafshėt. Njeriu gjatė rrugės sė tij tė gjatė deri tani ka perfeksionuar artin e tė dashuruarit, por nuk ėshtė liruar nga mjaft skorje qė kohė pas kohe dalin nė sipėrfaqe nga thellėsia e kujtesės dhe ndėrgjegjes atavike. Asnjė pozicion qė njeriu ėshtė i zoti tė marrė nuk ėshtė i ri nė natyrė, sepse tė gjitha kėto sjellje seksuale janė provuar prej tij, nė pafundėsinė e brezave tė paraardhėsve. "Kjo pozė qė mund tė duket si diēka e re ka qenė, e pėrdoret nga njė krimb, njė molusk, nga njė insekt - qė mund tė jetė edhe njė flutur - pėr t'ju bindur instiktit tė krijimit" shkruan Mond Gomeri.

Admin
Admin

Numri i postimeve : 42
Join date : 24/07/2008

Shiko profilin e anėtarit http://erotika.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi